Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tantrické milování

30. 11. 2009

Život obnovující spojení

 

 

 

 

Milostné spojení je meditací pro milence. Jde o život obnovující spojení v absolutní pravdivosti, při které neodbíháte od toho, co se děje v daný okamžik. Náleží všem na světě. Kdykoli se  nějaký pár miluje, automaticky se objeví možnost toto spojení zažít.

 

 

Když se muž se ženou spojí, nastane splývání protikladů, výměna energetických potenciálů opačných polarit. Jeden je Jin, přijímající, druhý Jang, vyzařující, dávající. Když se Jin a Jang setkají, vzniká možnost vytvořit Světlo a Vědomí.

  

Už neexistují dvě individuality, vlny zmizely, zůstal jenom oceán. Pak se sexuální akt stává meditací. Jste vlna na hladině vesmíru, jste jeho částí, částí Celku.

 

 Milostná meditace při splynutí, světle svíček a láskyplných dotecích vám pomůže pozorovat ono proudění mezi protiklady a plynout na vlnách Jin a Jang, které protékají tělem partnera i vaším.

 

 

Když si dovolíte bez zasahování myslí vstoupit hluboko do toho, co právě prožíváte, co se děje, vaše těla obklopí kruh energie a vytvoří z nich jedno společné. Žádný „normální“ orgasmický zážitek se nemůže tomuto jevu ani přiblížit.

  

Pokud věnujete své energii během sexu bedlivou pozornost, zjistíte, že stavy vzrušení přicházejí ve vlnách. Přicházejí vlny Jang neboli intenzivního vzrušení a horka a vlny Jin, kdy všechna energie chce spočinout v hlubokém stavu uvolnění.

 

 Stav Jang je mužským vyjádřením energie a často jej provází neočekávaná ztráta erekce. Muž je znepokojen a snaží se získat erekci zpět usilovnějšími pohyby. To je chyba, místo toho by oba měli přejít do stavu Jin a dovolit ženské energii a náboji možnost projevit se. Pokud to dokážete, vstoupíte spolu do táhlého, „údolního“ orgasmu, kdy se ženský princip začne rozšiřovat a obklopí vás obrovský mír, oživující a obnovující všechny buňky vašich těl. Očistí vaše duše a přinese intimitu a požehnání do vašeho spojení.

 

 Centra ženského potěšení se během této doby rozšíří tak, že když přijde další vlna Jang, oba dosáhnete ještě vyšších vrcholů.

 

 Spočinutí ve stavu Jin je něco jiného, než obvyklý odpočinek na jednu, nebo dvě minuty mezi aktivním milováním. Jin potřebuje alespoň desetiminutový prostor pro hlubší zkušenost a její prohloubení.

  

V takovém spojení se setkáváte jako kruh energie bez konce a počátku, a po této zkušenosti lze vyhodnotit, že počátek je cíl a sex vede k samadhi. K jeho dosažení dochází velmi jednoduše, skrze důvěru v daný okamžik a přijetí toho, co je.

  

Řízené ovládání hlubokého dechu a cest energií to vše zásadně ještě umocní; o tom tu řeč již byla a ještě bude jindy v jiné části.

  

autor: Kamil Pokorný

Zdroj:  http://www.neotantra.estranky.cz/